| TrololoLM a întrebat:

Salut, pot sa folosesc doua placute de ram, pe aceeasi frecventa? (1600mhz) dar una sa fie de 3gb si una de 8gb?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, daca ambele au aceeasi frecventa, respectiv 1600 MHz. Daca ai 2 sau mai multe placute RAM, cu frecventa diferita, intotdeauna memoria RAM va functiona la frecventa cea mai mica.

| TrololoLM explică (pentru Ioandelasal):

Am inteles, mersi big grin

4 răspunsuri:
| AleXzpm a răspuns:

Da, eu am una de 2 si unda 8... da nu stiam ca exista de 3... wtf

| TrololoLM explică (pentru AleXzpm):

Well, nici eu pana mi am deschis pc-ul laughing)) sunt 2 placute de 3

| TrololoLM explică (pentru AleXzpm):

Umm, rectific, una era de 4 si una de 2. My bad laughing)) Ma simt asa idiot acum