| mihairey a întrebat:

Pot sa imi cumpar la laptop o memorie ram de 4 gb si sa o combin cu una de 2 gb ca sa fac in total 6 gb ram. Mentionez ca amandoua au aceiasi frecventa 1333 mhz, laptopul este Dell inspiron n5010 care suporta maxim 8 gb ram. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| miTzuliK93 a răspuns:

Da, poti, dar vezi sa le suporte si placa de baza, adica slotul in care adaugi placuta de RAMi sa fie perfect pentru placuta in sine. Nici prea mica, nici prea mare.

2 răspunsuri:
| alin16y a răspuns:

De preferat sa aiba si acelasi voltaj.