| valorosu1995 a întrebat:

Salut prieteni! Am și eu o întrebare! Aș vrea să îmi cumpăr o tabletă, și aș vrea să știu cum merge internetul pe tabletă? Și prin ce modalitățipot avea net pe tabletă? Am auzi că se poate folosii internetul și de pe cartela sim(bine acum depinde și de tabletă, tableta trebuie să aibă 3G ca să poți folosii internetul de pe cartela sim? ) dar dacă acea tabletă are wi-fi îti trebuie neapărat un router wireless pentru a putea folosii internetul? îmi puteți propune niște tablete bune? Vă mulțumesc! A da să nu uit Dau fundă! happy

Răspuns Câştigător
| ShaLuN a răspuns:

Ca sa te folosesti direct de internet prin sim trebuie sa aiba 3G da practica ele toate acum au modele aceste bune
ca sa te folosesti de wi-fi nu iti trebuie niciu modem purisisimplu aprinzi wi-fi si te conectezi la reteaua respectiva si atit
modele sunt bune clar ca Ipad 2 si 3
altele ar fi tot bune galaxy Tab
si de exemplu eu am Sony tablet S si este destul de buna adica ma satisface din punct de vedere tehnic

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

3g prin cartela sim, sau direct la wifi. si da ai nevoie de un router care sa emita respectivul wifi

| hackeru2 a răspuns:

Depinde cati banii esti dispus sa dai pe tableta, eu ti-as recomanda sa iti ieii ceva de la Samsung