| dewnew a întrebat:

eu as vrea sa-mi cumpar o tableta dar am unele nelamuriri: daca imi iau tableta cu rutar undeva unde nu am calculator si nici internet imi merge internetul pe tableta daca are un vecin la aprox. un km internet? Si mi.ar merge internetul pe tableta daca nu am rutarul la mine si sunt intr-o zona cu wireless? Explicatim si mie mai multe despre tablete si as mai vrea sa stiu care este cea mai buna. Funda

1 răspuns:
| Lămâie00 a răspuns:

Paibig grinaca ai RUTERUL* tau, la tine acasa te vei putea conecta doar la internetul de la acel ruter iar daca nu vei fi acasa, in alt loc fara ruter nu merge internetul, doar daca gasesti semnal WiFi fara parola din locul respectiv. Daca vecinul acela este la un kilometru distanta nu, nu te poti conecta la o distanta asa mare, iar daca vrei sa ai internet oriunde iti poti face abonament cu internet. Sper ca ti-am fost de ajutor. Funditzuca?