| anonim_4396 a întrebat:

Salut prieteni! Am un laptop Lenovo Ideapad 100 15 IBD, am windows 7 64 biti si nu imi merge combinatia de taste Fn+volum, sau Fn+Luminozitate, ma puteti ajuta cu un link de unde pot descarca drivere? Sau cum pot rezolva aceasta problema?

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Poate că ai „Hotkey mode" activat și atunci NU trebuie să apeși și Fn, e suficient să apeși pe tasta respectivă pentru funcția ei.
Se poate schimba din BIOS.
Vezi manualul de utilizare, pag. 4
http://download.lenovo.com/......201508.pdf

| Adrian926a a răspuns:

Mihai69 gresit.
Tu ai windows 7 asta e problema, laptopul tau are tastele pentru volum si luminozitate concepute sa functioneze pe windows 8 si windows 10, asta e tot, daca vrei sa iti functioneze, instaleaza-ti windows 10, nu poti instala nici un driver daca te intrebi asta.