| masterys a întrebat:

Salut prieteni, mi-am schimbat touch screenul la mobil ( Huawei Ideos U1850 ), problema e ca dupa ce am schimbat touch screenul nu functioneaza, care poate fi problema, l-am unit cum trebuie, displayul trebu sa fie bun fiind ca nu cred sa mi-l fi vindut stricat, deci ce sa fac? sau poate sa astept ca telefonul sa primeasca noul display?

Răspuns Câştigător
| Reparatoru a răspuns:

Depinde cine la montat. daca a fost o persoana prost calificata, sigur a gresit ceva, sau nu a respectat niste reguli.cred ca ar fi mai bine sa-l duci la un profesionist.touch-le sunt foarte sensibile si- o mica greseala costa.o spun din experienta, am montat foarte multe, si nu mi s-a intamplat sa cumpar defecte.mai verifica imbinarile inca odata.si vezi sa nu fie deteriorata banda de imbinare de pe touch.