| ElenaSt2011 a întrebat:

Puteti sa-mi scrieti - va rog - cum se poate suprapune vocea pe un video de un minut deja inregistrat cu telefonul mobil?

Asta FARA a inregistra video-ul din nou, pentru ca este foarte complicat. Am explicat mai jos de ce.

Prietena mea a inregistrat un video de un minut cu un caine extrem de bolnav, care are discopatie lombara si atrofie la picioare si nu poate sta in picioare.

Dorim sa postam video-ul acela pe platforma indiegogo.com, pentru a strange bani sa poata beneficia de sedinte de electrostimulare si hidroterapie, foarte costisitoare.

Si deoarece in video apare DOAR inregistrarea in care sotul ei incearca sa ridice cainele (care este de talie mare si cantareste 50 kg.), dar nu poate, pentru ca are labele din spate atrofiate, trebuie sa SUPRAPUN VOCEA mea (peste video-ul respectiv) in care sa spun pe scurt despre problemele de sanatate ale cainelui, faptul ca urmeaza tratament prescris de veterinar dar nu este suficient si proprietara lui nu are bani pentru fizioterapie.

Daca se poate sa imi oferiti un link al unui tutorial care sa ma ajute in acest sens, m-ati ajuta foarte mult. Dar, mai ales ati ajuta un suflet nevinovat sa beneficieze de un tratament care sa-i redea sanatatea, dragalasenia si voiosia pe care le avea mereu, dar le-a pierdut datorita bolii.

Le multumesc anticipat (din suflet) tuturor celor care imi vor raspunde.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Copila2016 a răspuns:

Eu folosesc Filmora pentru telefon, este si o versiune gratis doar ca are watermark ( logo-ul programului ). Sa iti explic ce trebuie sa faci, este simplu si usor sper ca reusesc sa explic cat de bine pot...;-;

Instalezi de pe Magazin play Filmora Video,
Cand deschizi
Pui videoclipul la New Project, astepti sa se incarce, pui videoclipul, dupa cauti optiunea RECORD VOICEOVER ( o gasesti simplu pe acolo ), iar daca nu te descurci iti inregistrezi vocea prin microfon apoi denumesti fisierul si il gasesti in filmora la optiunea Music la my recordings, succes happy

1 răspuns:
| RAY a răspuns:

Daca vrei te ajut eu, imi trimiti acel video plus vocea ta si te rezolv