| weapon a întrebat:

Raspuns urgent va rog! Am placa video NVIDIA GE FORGE 9500 GT 512 MB, mai pot sa-i bag 512 mb sa o am de 1 GB? sau trebuie sa iau alta direct cu 1 GB? La Procesor...Am placa de baza MSI si procesorul AMD Athlon Dual Core 64 x2 dual core 5000+, pot sa raman cu placa de baza, dar sa-mi schimb procesorul in Intel Quad Core tot 2.59 GHZ? Va rog MULT! Si va rog scuzati categoria dar e cea mai vizitata.dar vreau raspuns urgent fiindca nu o am cu tehnologia si nu stiu daca trebuie sa cumpar, sa raman...MULTUMESC!

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Nus tiu daca ar trebuis a rad sau... de ce spui acolo. La palca vidoe nu mai poti adauga memorie, si 2. nu cantitatea de memroie conteaza. Sunt placid e 512 mb care sterg pe jos cu altele de 2 gb. Nu poti schimba procesorul si sa pastrezi actuala placa de baza.

| RKR a răspuns:

Dap.Mai pot sa-i mai bagi 512 mb.dar nu stiu cum.Tu cum crezi?thinking

| weapon explică (pentru RKR):

Pai.ce sa zic.nu o am cu tehnologia.cand merg cu PC-ul la un specialist, o sa vedem acolo.sa`mi mai bage 512 MB la video.simplu.dar la procesor, ce zici? mi-l pot schimba pe loc fara sa schimb placa de baza? sa "scot" AMD si sa-mi bag quad core?

| anonymus16 a răspuns:

Nu ma face misto de tine...
la placa video nu i poti adauga rami cat are atat are o poti schimba eventual cu un mai mare dar nu i poti adauga rami
si procesoru poti sa til schimbi dar asta depinde ce socket ai.
il duci la unu care stie si iti spune ce socket ai dar de la AMD nu cred ca poti sa treci la Intel fara sa schimbi si placa de baza