| SebySebastian83 a întrebat:

Salut recent am achizitionat un iphone xs de pe flip.ro in stare excelenta cu optiunea "baterie noua" si totul bun si frumos dar dupa 3 saptamani mi-a aparut in setari ca sanatatea la baterie a scazut la 99%. Si m-am gandit ca e normal dar dupa inca o saptamana a scăzut la 94% deci intr-o luna a scazut sanatatea de la 100% la 94 cu doar 30 cicluri de incarcare, vi se pare normal, nu vad nicio diferenta adica telefonul merge la fel, cam ciudat.

3 răspunsuri:
| literallythesamebruh a răspuns:

Ai și găsit de unde să îți cumperi telefon. O prietenă de a mea și-a luat IPhone X de acolo, ca să constate după o perioadă că display-ul era unul contrafăcut. Nu este normal ca sănătatea bateriei să scadă în așa hal. Totuși, și telefonul este unul destul de vechi, iar IPhone XS de la început nu a fost vreun telefon bazat pe baterie. Sunt alții care au pierdut 18 procente la sănătatea bateriei într-un an.

| Florian80 a răspuns:

Flip.ro sucks!

| Mihay2023 a răspuns:

Si eu am luat un iphone 12 pro de pe Flip si dupa 3 luni nu a mai mers touch screen-ul, vedeam tot pe el dar nici o comanda nu mai puteam face, norocul meu este ca a fost in garantie si l-au facut ei, macar atat sa faca daca tot le inlocuiesc cu te miri ce aftermarket-uri.