| Claudiu883 a întrebat:

Buna ziua, am o nelămurire, mi-am cumpărat de la Altex un IPhone 11 cam de aproape 3 luni și in acest timp mi-a scăzut sănătatea la 98%, recunosc ca nu l-am folosit doar pentru scroll pe Facebook și ca m-am jucat destul de mult pe el, mentionez ca nu l-am folosit in timpul încărcării însă după așa puțin timp e normal sa piardă 2%? Cunosc persoane care și-au păstrat sănătatea 100% un an dar foloseau doar pentru scroll pe Facebook și Instagram și așa normal ca consumau putine cicluri de încărcare. Am undeva la 70 de cicluri de încărcare.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Mihaa22 a răspuns:

Am și eu un iPhone 12 și am ajuns cu sănătatea bateriei la 98-97 tot asa, cam după trei luni. Acum o am la 89 laughing
Ideea e ca, da, e normal sa scadă dacă te joci, te uiți la filme, descarci filme, etc. Ideea e ca eu nu am observat o schimbare in durabilitatea bateriei, adică dacă nu ma jucam pe el, stăteam 5 min, 10 pe rețelele de socializare ma ținea bateria și 3 zile fără sa incarc și tot asa tine și acum. Îl tin și peste noapte la incărcat și la și joc pe el la încărcat.
Nu te îngrijora happy
Sa te îngrijorezi doar dacă consideri tu ca nu te tine bateria ca înainte, dacă observi o schimbare semnificativă happy

| Claudiu883 explică (pentru Mihaa22):

Încă ceva, la început se și încălzea destul de tare in timpul încărcării fără sa primesc vreo notificare de supraîncălzire sau sa facă alte figuri si dupa o luna nu se mai încălzea așa tare in timpul încărcării, mentionez ca vin dupa 12 ani de android si sunt lucruri cu care trebuie sa mai învăț))) am auzit ca iPhone 11 sunt recunoscute ca se pot încălzii puțin mai tare in timpul încărcării da mie numa prima luna mi-a făcut treaba asta, oare tu nu ai sesizat treaba asta pe Iphonu-l tău? Încălzirea era mai pronunțată pana la 80% dupa se racea imediat când trecea de acest procent

| Mihaa22 a răspuns (pentru Claudiu883):

Se încălzește oribil dacă îl folosesc in timpul incarcarii dar se oprește la 80% încărcarea și se răcește și nu mai încarcă decât dacă îl opresc

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cum ai vrea sa fie? L-ai incarcat aproape zilnic. Ai o medie de 23 de incarcari lunar.