| raulica123 a întrebat:

Salut.Recent am cumparat o placa video sapphire hd 7850 dual x tin sa specific ca placa nu este noua ci una secondhand acum problema este ca, atunci cand am bagat-o in calculator coolerele au pornit iar placa avea o temperatura destul de ok, dar nu stiu dc calculatorul nu o gaseste am inteles ca sunt vreo 3 variante:1 din ele este ca nu se potriveste cu placa audio, 2 cipul grafic este defect sau 3 sursa prea slaba (am o sursa de 500w am inteles ca necesita una de 650 600 w) as dori raspunsuri. dar nu as dori gen : cumpara alta placa as dori informatii pret la reparatii sau orice altceva.Multumesc

2 răspunsuri:
| Converse_Stefan_1992 a răspuns:

Pai baga placa in alt calculator tot cu sursa de 500 si incearca ca sa vezi daca e de la tine, daca e de la tine recomand sa-ti cumperi alta sursa

| raulica123 explică (pentru Converse_Stefan_1992):

Da pai recent am vrut sa cumpar una dar mi s-a parut prea scumpa si o sa caut una dar mai intai voi duce placa la o verificare