| Miuletz a întrebat:

Recent am inceput sa am probleme cu pc-ul (incepea sa se auda mai tare) si dupa au inceput probleme mai grave: blue screen, windowsul se inchidea singur. Am dat check disk, disk-ul in care am windowsul are erori iar in cmd imi arata niste fisiere corupte, nu merge dick check la restartare (cand zice diagnosing si toate cele), ramane 1% si nu se incarca deloc, in cmd am incercat chkdsk, sfc /scannow, nu merg, am incercat sa iau windows 10 pe un usb bootabil (am instalat un windows 7 cu el acum 3-4 luni) si nu merge, desi am facut setariile in bios, zice ca nu e niciun system pe el sau ceva. Daca fac rost de un dvd si pun windows 10 pe el o sa-l recunoasca? Si se rezolva problema daca reinstalez windowsul? Din moment ce scap de fisierele corupte? Sau sa iau alt hard disk?
Simptome mai nasoale gen acel click of death nu are, si sunetul e ok cand intru in bios sau asa, doar cand intra in desktop se aude. Acum nici in desktop nu mai intra, ramane negru, nici in safe mode, nu prea pot face nimic :/. Daca ma puteti ajuta va rog, dau funda happy! Multumesc.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pare se fie hdd-ul.
da un scan cu HDDscan si vezi ce zice
http://hddscan.com

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

La o nouă instalare, sterge patițiile, crează alta (altele), formatează complet - nu quick - partiția unde instalezi și urmărești dacă mai apar probleme. Eu mă aștept să nu apară.