| Ponponplm a întrebat:

Salut, recent m-am apucat de jocul asta " Fortnite ", vedeti voi, ma jucam in 70 fps, era totul ok, m-am gandit sa-mi reinstalez windows-ul ca aveam niste chestii mai vechi care imi ocupau memoria, l-am reinstalat ( aveam windows 10 pro si acum tot 10 pro ), dupa ce l-am reinstalat mi-am facut driverele tot, mi-am instalat fortnite sa ma joc si nu-mi mai merge, nu mi se mai incarca nici mapa si nici skinurile, poate ati avut si voi problema asta, stiti ce sa ii fac? Nu-mi dati linkuri de pe Youtube sa pun limita de 30 de fps ca am pus deja, am incercat sa-i dau pe verify din launcher, am facut setarile pe cel mai low, am reinstalat jocul, windowsul din nou si tot nu a mers, nu stiu ce sa-i mai fac, ping mare nu am, nu inteleg, inainte mergea perfect.

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Screenshot cu task manager sa vedem daca iti mananca altceva resursele.

| Ponponplm explică (pentru anonim_4396):

Https://imgur.com/a/Ij9E9VG uite astea sunt, in caz ca te pricepi sau ceva, inainte nu aveam asa des dropuri din astea de fps, se blocheaza prea des acum + ca nu se randeaza mapa si etc. habar n-am ce *** i-am facut de nu mai merge, am reinstalat si jocul si windowsul am incercat diferite metode de pe Youtube si etc. nu inteleg

| gamersamp12 a răspuns:

Descarca asta si instaleaza-l e tot ce ai nevoie la RUNTIME pentru jucori vezi daca merge. Dureaza vreo 5 minute sa instalezi toate asta (se instaleza singure). https://www.computerbase.de/downloads/systemtools/all-in-one-runtimes/

| Ponponplm explică (pentru gamersamp12):

Am instalat tot, la fel. se blocheaza des, nu se randeaza mapa, se blocheaza sunetul la joc chiar daca jocul nu e blocat.

| Ponponplm explică (pentru gamersamp12):

Vad ca joci samp, daca reusesti sa ma ajuti iti dau ceva avere pe white bugged

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ponponplm):

Vad ca ai 100% ladisk. nu e bine deloc.
uite aici cateva solutii, sper ca macar una sa o rezolve http://www.partitionwizard.com/......ws-10.html

| gamersamp12 a răspuns (pentru Ponponplm):

Intra in My Documents\GTA San Andreas User Files\ si sterge fila "gta_sa.set"
Deasemenea nu trebuie sa ia moduri instalate, daca ai trebuie sa reinstalezi gta-ul.
Dupa ce ai facut asta merg in setari la video si "Display Setup" > "Advance" > Si "Frame Limiter" TREBUIE SA FIE > " OFF"
Merge 100% daca faci ce ti-am spus.