| User61 a întrebat:

Salut.Recent mi-am cumparat o folie de sticla pentru note 8, de la auchen, doar acolo am gasit, la 100 de lei.Am insa o problema, cei de acolo mi-au pus folia dar trebuie sa apas foarte tare pe ecran ca pot face ceva, e normal? Insa S-penul nu are nimic, merge perfect.Care poate fi problema?

Răspuns Câştigător
| Mihai2509 a răspuns:

Salut, am si eu note 8, am avut aceeași problemă iti recomand sa dai folia jos sau daca ai o husa poate fii de la asta, husa împinge folia in sus

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Clar că sensibilitatea a scăzut punând un strat suplimentar pe ecran. Apeși cu unghiuța (suprafață mică, forță mare) și te obișnuiești așa sau renunți la folie

| NLS a răspuns:

Și fratele meu și-a pus pe Samsungul din dotare.
Însă după 1 săptămâna a dat - o jos

| unoarecare2 a răspuns:

Nu e normal asa ceva, si cu folie trebuie doar sa atingi ecranul oriunde si sa mearga perfect.