| JENIU2Kzero a întrebat:

Cat de mult afecteaza o folie de sticla sensibilitatea touchului? Si as vrea sa stiu si daca penul merge mai bine pe ecran sau pe folie.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu afecteaza deloc, de aceea sunt atat de populare si cautate, ca protejeaza ecranul si permite atingerea lui in acelasi timp.

| NLS a răspuns:

In general pierzi cam 10% din sensibilitate, deci nesemnificativ.
Chestia e ca nu toate sunt la fel de responsive.
A avut fratele meu una cumparata de el pentru S7 Edge odata cu telefonul, si aplicata de el.
Se misca foarte bine.
L-a scapat din buzunar, si lovindu-se de beton, s-a crapat sticla.
A inlocuit-o, insa cu alt model.
Mergea atat de "bine" incat dupa 2 saptamani nu a mai suportat si a dat-o jos.

| patrik986 a răspuns:

Depinde de grosimea foliei, sunt folii de grosimea 5 mm altele de 2, 5 ma rog depinde si de calitatea materiei din care este facuta.

| NLS a răspuns (pentru patrik986):

Grosimea telefonului meu e sub 8 mm, cum ar putea folia sa aibă 5?
Poate 0.5