| anonim_4396 a întrebat:

Salut, recent mi s-a spart ecranul telefonului pe care aveam Google Authentificator. Cum pot face sa recuperez codurile? Se poate cumva conectand telefonul la PC?

3 răspunsuri:
| Goete a răspuns:

Daca ai usb tip c sau anumite samsunguri se pot conecta la tv. Eu folosesc ca si calculator un Samsung galaxy note 2 vechi, cu ecranul complet spart, conectat cu mause si tastatura. Daca e IPhone nu ma pricep

| iKireS a răspuns (pentru Goete):

Am un S7

| Goete a răspuns (pentru iKireS):

S7 il poti conecta la orice tv sau monitor care are hdmi, S7 are o baza de la Samsung in care se incarca, si are iesiri pentru hdmi, usb si mi se pare jack de audio, dar iese scump daca mai gasesti baza asta, din china.pe internet gasesti ieftin cabluri care au intrare microusb sau usb tip c mai bine, si ii pui un adaptador mic, si ca iesire are un hdmi, un usb si mufa de incarcare, sa incarci intre timp telefonul. Cu S7 nu amincercat dar telefoanele moderne cu usb c le poti folosi asa "de calculator", deci nu arunci banii si nu e scump. Oricum stiu ca Galaxy S7 are iesire video prin micro usb. Note 2 care e mult mai vechi, are si eu inca folosesc unul cu ecranul spart de tot, prin dockul lui specific. Ceea ce pot face e sa incerc daca merge si cu cablul asra de care iti spun, ca am si cablul. Dar acum nu pot.
Sunt si simple, am gasit unul direct cu micro usb si la banii astia poti incerca numai ca trebuie sa astepti dupa el:

https://www.google.com/....../product/1