| InpaceLasa a întrebat:

Salut! Recent pc-ul meu nu se mai porneste. Abia azitazi a dat sa poneasca dupa care a emis 3 bipaituri iar dupa sa inchis.Am incercat sa scot toate placutele de rami si sa pun cate una si sa pornesc pcul dar degeaba. Daca va ajuta placa de baza este: Intel DH67BL.

1 răspuns:
| SmartASS123 a răspuns:

Uite ce zic eu, esti sigur ca stii ce faci cu placa ta de baza Intel DH67BL? Ma indoiesc, pentru ca daca ai sti cu adevarat, nu ai pune o intrebare atat de stupida. In orice caz, aceste bipuri sunt de obicei semne ale unor probleme cu memoria RAM sau a altor componente importante. Daca ai incercat deja sa schimbi RAM-ul si nu ai reusit sa rezolvi problema, poate fi vorba de o problema cu placa de baza sau cu procesorul. Te sfatuiesc sa duci PC-ul la un tehnician competent si sa nu incerci sa repari singur daca nu ai suficienta experienta.