| Satana_Costin_1997 a întrebat:

Salut sa va spun problema mea stau la bloc si in dormitor prind o retea de wifi ful imi bate si as vrea sa stiu cum ma pot connecta cu o unitate pc la ea merg pe placa de retea incorporata daca va ajuta din ce am inteles eu de pe net trebuie sa cumpar un adaptor wifi sau o placa de retea wifi help lasatimi si video daca e cazu cum se pune multumesc

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Ai nevoie de un adaptor wireless, care se poate conecta fie prin port usb, fie prin conectare la slotul placii de baza.
Inainte sa faci o astfel de investitie, asigura-te ca ai acces la reteaua wireless (in multe cazuri e protejata prin parola). Degeaba iti cumperi adaptor sau placa wireless daca nu ai parola de acces (in caz de conexiune protejata).

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da fie iti iei un adaptor pe usb, fie o placa de retea wireless

| K0sti a răspuns:

Si cum te legi daca e parolata?

| Satana_Costin_1997 explică:

Nu e parolat