| Andrey02 a întrebat:

Salut
Salut TPU vreau sa stiu un laptop bun de gaming sa fie pana in 2000 de lei. Dau Fundaa

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
10 răspunsuri:
| supermamici a răspuns:

Laptop bun de gaming la acesti bani nu gasesti, 2000 de ron inseamna un sfert din cat ai avea nevoie.

Totodata in gaming durata vietii unui laptop scade simtitor. Ia-ti un laptop cel mai bun in acesti bani si un cooler de laptop. Un laptop ce ti-l recomand este acesta:
http://bit.ly/performanta-i5

| supermamici a răspuns:

Si Skeedz a recomandat ceva bun, care se incadreaza in pretul dorit, are un plus pe parte de placa video dar un minus mai mare pe parte de procesor. Depinde ce ai tu nevoie :) Oricum placile video la ambele sunt slabute, iar i5 este peste i3... Iar poate e cel mai important, observ ca i3-ul lui Skeedz are maxim 4gb de memorie, in timp ce i5-ul iti permite un upgrade ulterior la 8gb, care isi vor face simtiti prezenta in jocuri daca ruleaza si in dual channel.

In plus, acerul I3 este mai ieftin aici: http://bit.ly/acer-i3-710m-laptop

Răspuns utilizator avertizat
| PiNNoTheGamer a răspuns (pentru Marius910):

Salut am vazut abia am vazut raspunsul.Laptop-ul care l-ai recomandat este mai bun decat ce i-am propus dar nu stiu de ce nu mi-a sarit si acela in ochi.Si da calitate/pret pentru acel Lenovo e best-buy.

| supermamici a răspuns (pentru Marius910):

Cum de ce? Eu nu am spus ca i3 limiteaza ci acel model limiteaza. Laptopul i3 are maxim de ram 4gb conform specificatilor de pe pagina.

Un plus pentru ambele: placa video dedicata. De calitate Lenovo vs Acer nu ma pot pronunta, din punctul meu de vedere laptopurile bune se impart in 2 categorii: Toshiba si Sony...

Skeedz probabil ca tu i-ai dat un raspuns la intrebarea lui: maxim 2000 ron happy eu am propus un pic mai scump... dar cred ca merita.

Răspuns utilizator avertizat
| supermamici a răspuns (pentru Marius910):

Atunci inseamna ca problema e cu prezentarea produsului de la pcgarage, intrucat acolo se spune memorie 4gb si slot 1 nu spune maximum, am interpretat maximul ca fiind de 4gb. Produsul conform specificatiilor de la eMAG suporta 8gb. In acest caz plusul de grafica si minusul de pret compenseaza pe deplin diferenta de procesoare.

| maryusmono a răspuns:

Un laptop bun pentru gaming ar fi acesta: http://bit.ly/15PxoPt

Dupa cum poti vedea are un procesor destul de bun: i3, 4gb ram si o placa video destul de ok de 1 gb

In banii astia nu o sa mai gasesti o oferta mai buna.

| PiNNoTheGamer a răspuns:

Ok deci uite unul cu i3 care este egal cu i5 de pe un laptop si cu o placa video dedicata foarte buna. http://www.pcgarage.ro/......nux-black/

| vilia a răspuns:

Acer sunt foarte bunewinking pana in 2000lei gasesti in scand