| DinuEu a întrebat:

Sal vreau si eu urgent un laptop de gaming, pana in 2000 de lei dau funda!

4 răspunsuri:
| Trynda a răspuns:

Asus X75VD-TY164D. Are ecran de 17.3 inch, placa 1gb, 4gb ram, hard disk 500gb. Exceleaza la multimedia si se descurca fara probleme la gaming. Dar nu te astepta sa joci jocuri la definitie Ultra. Se incadreaza la Medium/High. Fara Anti-Aliasing joci la High linistit. Il gasesti pe pcgarage.ro. Costa 1.999, 98 ron. Crede-ma ca e bun. Nu iti recomandam o prostie.

| DinuEu explică (pentru Trynda):

Da dar am nevoie si de proesor bun

| Trynda a răspuns (pentru DinuEu):

Pai daca vrei procesor i3 cum zici tu si placa video pentru jocuri costa mai mult de 20 milioane. Ti-am zis. Intre core2duo de 2. 3ghz si i3 de 2.4 ghz nu e prea mare diferenta. E alegerea ta. E un laptop, procesoarele pentru laptop sunt mai slabe. happy Nu compara piesele de laptop cu cele de calculator. Si placa e tot de laptop. Bafta, eu iti zic ca Asus-ul ala e mai bun decat Toshiba de mi l-ai aratat tu. Si un Toshiba bun e de la 35-40 milioane in sus.

| DinuEu explică:

Da, dar am nevoie si de un procesor destul de ok, preferabil i3