| Daniela19900 a întrebat:

Vreau sa mut 11 gb din D in :C,pe laptop. mentionez ca am facut aceasta operatiune pe pc si nu am avut probleme, dar pe laptop nu pot trage de D (decat foarte putin )in dreapta in asa fel incat Partitia Unallocated sa fie in mijloc, sa pot trage C-ul. Folosesc EASUS Partition Master Home Edition. Cum altfel sa fac?
printscreen:
http://i47.tinypic.com/14w6s8p.png

Răspuns Câştigător
| SSWK a răspuns:

Tu vrei sa faci resize la partitii. Recomandarea mea este sa nu te joci, poti sa pierzi toate datele de pe hard.
Daca insisti, trebuie mutata partitia la sfarsitul discului si resize la partitia C pe restul de spatiu liber.
Totusi, preventiv, fa un backup pe un suport extern, la toate datele la care tii, altfel vei plange dupa ele.

Bafta!

| Daniela19900 explică (pentru SSWK):

M-am riscathappy si am reusit pana la urma! mersi mult

| SSWK a răspuns (pentru Daniela19900):

Cu placere, ma bucur ca te-am putut ajuta.