| InVisible99 a întrebat:

Buna,
Mi-am luat un laptop ce avea linux pe el si acum vreau sa pun w7, insa cand sa aleg partitia are doar disk 0 partition 1 si disk 0 unallocated space, cum sa fac sa impart gb din unallocated space in 2 partitii?

Răspuns Câştigător
5 răspunsuri:
| AdrenalinTm a răspuns:

Formeatezi intai si intai partitille System C il formatezi in NTSF si retu partitiilor in fat32 sau ii faci o formatare generala in EaseUS Partition Master,

a si mai ceva WINDOWS 98, 200. xp 7.8..NU recunoaste linux deloc deci orce are linux windowsulu nu vede EaseUS Partition Master foloseste asta

| InVisible99 explică (pentru AdrenalinTm):

Eu ma refer atunci cand instalezi windows-ul si dai pe unallocated space-new, schimb MB si cand dau apply nu e nici o schimbare...

| AdrenalinTm a răspuns (pentru InVisible99):

A e de la hdd am avut eu un linux back track si cand am schimbat pe windows la fel pateam si eu am tot schimbat windosurile am pus mai multe variate de windows 7 home. ultimate.8.81 am incercat multe am mutat hdd pe rank adica hdd extern si l-am formatat tot si dupa a mers

| dmdmkk2 a răspuns:

Cheama un specialist in domeniu si iti va arata el.