| Anonima2008 a întrebat:

Sambata mi-am cumparat o noua tableta, dar mai tarziu am observat ca se descarca cam repede (ex. dimineata aveam 100% iar peste o ora -in care nu am umblat deloc la ea- era 60%) ce pot face?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dezactiveaza wifi si bluetooth si scade luminozitatea. Apoi nu uita ca bateria incepe sa tina mai mult cand ii faci cicluri complete de incarcare-descare regulate.

| Hash001 a răspuns:

Scade din aplicatiile din exces pe care le ai deschise, luminozitatea si eventual du-l de unde l-ai luat.

| fldany2013 a răspuns:

Du-te de unde ai cumaparat-o si le spui ca se descarca prea repede bateria si sa-ti dea alta. FUNDA?