| ClickNetwork a întrebat:

Se poate conecta un monitor (cel de la Calculator)la o consola hardware(Wii,Xbox 360, PS2,PS3,Wii U)?

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Daca monitorul tau are hdmi, poti sa conectezi un xbox 360, ps3, wiiu fara probleme. ps2 si wii ai nevoie un adaptor sau de un tv, musai.
Tot pentru ps3 si xbox 360+wii u, daca vrei la un monitor fara hdmi, ai nevoie de un adaptor hdmi vga, care in Romania e destul de scump.
Oricum, toate cele 5 console de ma sus le poti coencta la un televizor(nu conteaza ca e un tv nou, sau ceva clasic, ce foloseste tub).

| ClickNetwork explică (pentru sltlp):

Multumesc pentru ajutor dar mai am o intrebare...
Se poate conecta un monitor de calculator la console mai vechi (Nes, Snes, N64, PS One, NGC, etc...)?

1 răspuns: