| Sawarekh a întrebat:

Salut, stie cineva cum grupez niste pagini in PDF?

Adica, am multe pagini lucrate separat, dar m-ar ajuta daca le pot grupa in 3 variante.

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Instalezi PDF24 Creator
https://www.pdf24.org/en/

Cand e instalat si intri in program, o sa vezi o multime de tool-uri, dar cauti PDF24 Creator (il gasesti in partea de jos, stanga)

Adaugi in stanga toate PDF-urile pe care doresti sa le transformi intr-un singur fisier

(in imaginea de mai jos se vad 3 documente diferite)

Din fiecare document poti sterge la nevoie unele pagini, daca observi ca nu-i nevoie de toate.
Selectezi pagina dorita, va fi marcata intr-un chenar rosu, apoi apesi DELETE si va disparea.
Sau le poti schimba ordinea, tragand una inaintea alteia, cu mouse-ul.

In partea de sus o sa vezi niste comenzi.
Cauti si apesi pe COMBINE (2 cercuri intretaiate)
(Sau se numeste MERGE, nu stiu exact, ca eu il folosesc in germana)

In partea din drepta, la noul fisier unit, o sa gasesti o caseta de SAVE

Tot programul acesta are o imprimanta virtuala extrem de buna
(daca cumva nu e instalata initial, adica daca nu o vezi in Office sau dintr-un document pe care incerci sa il printezi, sau mai exact, sa-l transformi in PDF, trebuie sa o instalezi din setarile programului),
MULT mai buna decat "Save to PDF" din Windows. (suporta rezolutie de pana la 4800, etc)

******************************
https://help.pdf24.org/......%BCgen.png

3 răspunsuri:
| UserRo10 a răspuns:

Eu folosesc pe langa ce au recomandat ceilalti si NITRO pdf. Converteste, uneste, scaneaza OCR si face multe chestii. Il folosesc cand am carti scanate si vreau sa fac pdf-ul sa functioneze cu ctrl+f

| FlorescuTudor a răspuns:

Deschizi I Love PDF. sus in stanga ai Merge PDF. Deschizi si acolo selectezi materialele si ordinea in care vrei sa le grupezi. Succes!