| AlexandruPaulescu a întrebat:

Salut,stie cineva cum leg un formular de completare de o baza de date? (adica chestia aia cu log in :p)vreau sa creez un site cu un formular care ar trebui completat de vizitatori, insa nu reusesc sa o leg la baza de date! multumesc mult!

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Respectivul formular, la o actiune a unui buton trimite datele intro pagina php unde se realizeaza lucrul cu baza de date (conectare daca nu e facuta deja, inserare, verificare etc... ce mai ai tu nevoie)

| al3xander a răspuns:

Pai faci o pagina HTML cu un form cu formularul pe care sa-l trimita la o pagina PHP care sa valideze si sa insereze datele in baza de date. trebuie sa stii HTML, PHP si MySQL.

| AlexandruPaulescu explică:

Html cunosc, nu-i problema si un pic de MySQL, problema e PHP-ul... stiti un tutorial? eu formularul l-am facut...