| Schndider a întrebat:

Salut stie cineva cum pot afla ce DDR are calculatorul?

Răspuns Câştigător
| atn93 a răspuns:

Instalezi un program cum ar fi everest home edition. daca ramii tai au sub 133mHz sunt SDRAM (66/100/133mhz) daca au mai mult de 133mHz pana la 400mHz sunt DDR (DDram) daca au peste 533/667/800/1066 sunt DDR2. daca frecventa este peste peste 1333mHz sunt ddr3. Bafta

| anonim_4396 a răspuns (pentru atn93):

Eu am facut cu DxDiaz si nu stiu sigur ce sa cred, iti spun ce cred eu ca e corect pe acolo : ''DAC Type : Internal DAC (400MHz)'', asta inseamna ca, cat am DDR? Ca nu am inteles sad

| Iulian_Adrian_1999 a răspuns (pentru anonim_4396):

Inseamna ca ai DDR2 ca mi-am facut si eu si am 398 Mhz ( adica DDR2 )

5 răspunsuri:
| yomanu a răspuns:

Descarca CPU-Z de aici si dai la memory : http://www.cpuid.com/downloads/cpu-z/1.55-setup-en.exe

sau everest

| Alex0194 a răspuns:

Incearca Speccy de la piriform
Uite aici versiunea portabila (nu mai necesita instalare)... Iti ofara date nu numai despre memoria RAM ci si despre multe alte componente, temperaturi etc
http://www.piriform.com/speccy/download/portable

Răspuns utilizator avertizat