| christinebubu a întrebat:

Ce poate afla o persoana din calculatorul meu daca imi stie IP-ul?

Răspuns Câştigător
| akka4 a răspuns:

Daca iti stie doar IP-ul, nu prea poate afla mare lucru, doar iti poate da cateva atacuri doswinking

| akka4 a răspuns (pentru akka4):

Bine. asta daca vrea sa iti faca rau... asa nu prea are ce face cu IP-ul tau

| christinebubu explică (pentru akka4):

Prietenul meu m-a intrebat de pe ce alte conturi mai intru eu pe facebook.a zis ca imi stie ip-ul si de asta.deci nu poate sa afle detalii de genul? multumesc mult.

| akka4 a răspuns (pentru christinebubu):

Nu poate afla nimic legat de facebook si alte alte activitati online... stai linistita

7 răspunsuri:
| SecretColors a răspuns:

Daca iti stie ip inseamna ca stie unde stai si iti apare toate datele de exemplu cum se numeste firma cum se numeste portu si in rest mai nimic doar daca faci vreun server ti-l poate attaca mai usor dar daca esti un simple user nai de ce sa iti faci probleme ca nu ai facut cine stie ce.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O lula, numai de hackerii adevarati sa te feresti. Ei te ardwinking
Cine se rahateste pe el cand gaseste un ip, e doar un prostalau care da din cioc. Oricum, poti sa-ti bagi un firewall, daca ti-e teama...

| Neinteresantul a răspuns:

Doar orasul in care stai si numele firmei care iti furnizeaza serviciul de internet. Nimic mai mult.