| 21434325124523 a întrebat:

Salut
stie cineva cum sa imi dublez vocea in engleza la videoclipuri ca si in desenelea astea animate de la televizor ca astea sunt originale in engleza si sunt dublate in romana pentru copii se poate asta daca da aratatimi si mie cum sau dadetimi un program ceva de dublat vocea in engleza si videoclipurile sa fie dublate pe calculator si cand le pun pe youtube sau pe site-ul meu sa vorbesc deja in engleza dar sa nu se traduca de sa nu se inteleaga nimic adica eu sa zic in romana(bun venit la un nou episod) si in engleza sa se traduca(tinema de mana sa beau scanduri)
sa se inteleaga perfect in engleza
mersi

1 răspuns:
| Ionait a răspuns:

Nu exista asa ceva. Ce vezi tu la TV e o echipa de actori ce are in spate o echipa de traducatori profesionisti. Ei traduc replicile iar actorii le "interpreteaza".