| fabi123 a întrebat:

Salut, stie cineva de ce se incalzeste incarcatorul de lalaptop, a dica mie mi se incalzeste destul de tare dupa vreo 3 ore de folosit, mai laes cand joc jocuri, pana acum nu a facut figuri chiar daca s-a incalzit deci e ceva normal sau nu?

Răspuns Câştigător
| sweetmih a răspuns:

El foloseste energie electrica care rezulta dupa legile fizicii ca ea se vaduce in pamant tu atingandu-l fiind conductor si inchizand circuitul, dar o parte se transforma in caldura
SPUNE-MI CE CLASA ESTI CA SA TE POT AJUTA SA INTELEGI

| fabi123 explică (pentru sweetmih):

A9-a,dar intrebarea mai importanta e :este risc de ardere?

| sweetmih a răspuns (pentru fabi123):

Daca se arde, ai vazut pe fir, pana la bucatacaeo bagi in laptop exista un tub gros care se va topi pentru a nu se arde laptopul

| fabi123 explică (pentru sweetmih):

Ms man, intotdeauna m-am intrebat pentru ce e tubu ala dar nu m-as fi gandit vreodata ca pentru asta, esti tarewinking.

| sweetmih a răspuns (pentru fabi123):

Mersi
daca mai ai nevoie de cv cauta-ma la ancamihai2010@yahoo.com