| anonim_4396 a întrebat:

Stie cineva o posibilitate, un program sau ceva asemanator prin care as putea sa blochez accesul la internet celorlalti participanti care au acces la router? am incercat sa intru din router si nu merge sa ii restrictionez de acolo. Si nu as pot sa pun LAN si sa inchid wi-fi ul, pentru ca toti suntem prin wirelles.

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Parolezi wireless ul si gata

| OnuOnulică a răspuns:

Nu merge să blochezi accesul la nineni. Însă, merge să-ți pui parolă!

| skzstyle a răspuns (pentru OnuOnulică):

Are parola, dar mai are si mama, tata parola si seara as vrea sa le inchid wi-fiul ca sa pot sa ma joc online.

| K0sti a răspuns:

Pai si daca le blochezi accesul sau inchizi wi-fi-ul nu e tot acelasi lucru?

| AnKuXor a răspuns:

Poti face in mod sa blochezi pe cine vrei, te duci la setari la Router la http://192.168.1.1 sau 192.168.0.1 apoi la WIFI activezi MAC Filter, deci numai cine vrei tu poate intra pe Wi-Fi, cat pentru Cablu LAN nu poti bloca doar daca ai posibilitatea la router sa activei QoS si alegi toata banda la tine. Dami msg si iti explic mai bine.

| skzstyle a răspuns (pentru AnKuXor):

Nu am posibilitatea nici sa activez MAC Filter nici QoS. Nu le are

| AnKuXor a răspuns (pentru skzstyle):

Are un Buton in spate sau in fata unde scrie WIFI, apesi pe ala si se stinge WIFI apesi din nou si il aprinzi.