| anonim_4396 a întrebat:

Salut.
Stiti careva cu se activeaza/dezactiveaza hdr-ul la tv-urile Horizon cu Android 9?
Sau probabil la oricare alta marcă cu Android 9.
Mersi.

2 răspunsuri:
| Alinaka a răspuns:

Pentru a activa sau dezactiva HDR la un televizor Horizon cu Android 9, urmați acești pași:

Accesați meniul Setări.
Selectați "Imagine".
Selectați "HDR".
Activați sau dezactivați opțiunea "HDR".
Iată o explicație mai detaliată a fiecărui pas:

1. Accesați meniul Setări

Pentru a accesa meniul Setări, apăsați butonul "Setări" pe telecomandă. De asemenea, puteți accesa meniul Setări apăsând simultan butoanele "Home" și "Volum jos".

2. Selectați "Imagine"

În meniul Setări, selectați "Imagine".

3. Selectați "HDR"

În meniul Imagine, selectați "HDR".

4. Activați sau dezactivați opțiunea "HDR"

Pentru a activa HDR, glisați butonul "HDR" spre dreapta. Pentru a dezactiva HDR, glisați butonul "HDR" spre stânga.

Dacă televizorul dvs. Horizon este conectat la un dispozitiv de redare care acceptă HDR, atunci când activați HDR, televizorul va afișa conținutul HDR de la acel dispozitiv.

Iată cum puteți activa sau dezactiva HDR la un televizor cu Android 9 de la orice altă marcă:

Accesați meniul Setări.
Selectați "Imagine" sau "Imagine și sunet".
Selectați "HDR".
Activați sau dezactivați opțiunea "HDR".
Pașii pot varia ușor în funcție de marca și modelul televizorului.

| maphiotul a răspuns (pentru Alinaka):

Nu is chiar asa prost, daca era asa simplu nu mai intrebam aici.
Si da, televizorul are hdr.