| vasile07 a întrebat:

Salut,sunt in portugalia si am internet tmn cu fibra optica, viteza lui e foarte mica (maxim 14 KB/S) as putea cumva sa fac sa mearga mai repede? cei care sunt in portugalia ce fel de internet imi recomandati?

6 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

Esti sigur ca nu scrie MB? Cum dracu' 14Kb/s prin fibra optica? Vezi sa nu cumva sa fie o setare aiurea undeva si sa limiteze la viteza aia.Eu am bittorr.ent(program pentru desc.arcare tor.rent) si are optiune speed limit.

Daca chiar iti merge prost fara nici o setare proasta contacteazai pe cei de la care ai internet.
PS: nu o sa ajuna sa descarce cu 3, 6GB pe secunda cand descarci un joc sau orice alt program daca asa ai inteles tu.

| Ackles a răspuns:

In primul rand vezi daca bani pe care ii dai coincide cu mb\s pe care ii ai scrisi in contract/ Daca de ex in contract ai cu 70 kb\s atunci du-te sau suna la firma de la care ai netu si spune-le ca e o problema referitor la viteza, si iti rezolva ei problema. Sau daca nu schimba firma de la care esti abonat cu una mai serioasa, sau... plateste mai mult pentru o conexiune mai buna

| vasile07 explică (pentru Ackles):

In contract e 3, 6 gb/s, dar nu e asa, si nu sunt eu unicul, la toti este asa, dar sa trec la alta firma ma tem sa nu patesc la fel

| doctorandus a răspuns:

Http://www.speedguide.net/downloads.php/

Setezi viteza la 100 MB/s si optimal settings, apesi Apply si resetezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti sigur ca ai 14kb/s? Ca mi se pare imposibil, nici prin dial-up nu este viteza asa mica. Acolo e in jur de 123kb/s. La cat zici tu, nu ar trebui sa ti se incarce nimic, sau probabil stai 5 minute sa se incarce o pagina. Vezi poate iti poti lua un modem wireless sau daca ai wi-fi, poate prinzi semnal de undeva - si gata - internet gratis! happy

| vasile07 explică (pentru anonim_4396):

Astept mult pina se incarca pagina, am scos un cintec si viteza maxima de download e 14 kb/s, nu am wi-fi