| Arekusu a întrebat:

Salut, sunt nou pe aici si am si eu o problemabig grine la o vreme am inceput sa primesc spam mails(cam 10-15 pe zi) si vreau sa stiu daca exista vreo modalitate sa scap de ele, nu vreau sa imi schimb id-ul.

Răspuns Câştigător
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Da, poţi. Vezi că ai la mail, mail options şi dai click şi alegi categoria filters. Apoi dai add filters şi de acolo te descurci! Baftă!

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Toți primim spam-uri, le ștergi direct fără să schimbi id-ul.
Pa, pa.

| Mihai03 a răspuns:

Salut. Sa scapi de ele nu ai sansa... Doar nu le deschide si sterge-le. Incearca sa nu-ti mai dai adresa de mail, de asta ai spamuri. Daca chiar ai resurse ai putea sa ii reclami la politie pe cei care iti trimit spamuri happy

| raducu a răspuns:

Pai, ca sa scapi de el, fara sa mai intri pe cont si sa le vezi acolo, exista o optiune.intri in folderul Spam, din contul tau de Yahoo, si deasupra mesajelor din Spam scrie "SpamGuard is ON:[Edit Settings]". dai click pe Edit Settings, si apoi in partea stanga o sa-ti apara o coloana, dai click pe Spam si in partea dreapta unde scrie "Empty Spam folder: [once a month]", tu poti sa dai click pe sagetica de langa si sa selectezi "immediately" si apoi dai click pe Save Changes (ii o discheta albastruie deasupra optiunilor) si ai scapat de ele de tot.
bafta!

| Arekusu explică:

Va multumesc ca m-ati ajutat, ar trebuie sa nu mai primesc atatea spamuri xD