| Costy_Regele_1991 a întrebat:

Tatăl meu a cumparat 2 ipad-uri stricate la un pret convenabil în Danemarca, unul cred ca este un ipad 2 iar celalalt un 4 sau 5 nu stiu sigur.Aş vrea sa le vând sa-mi iau 2 tablete noi in locul lor, credeti va le pot vinde pe piese sau ceva? M-am gândit sa le vând cu 1000-1200 de lei pentru ca totuşi sunt ipad-uri si sunt doua, mai ofer 2 huse si un încarcator pe langa.Ce credeti? Daca e sa le vând, ce tablete imi recomandați in pretul acela( vreau sa iau 2).Cel mai bun raspuns primeste funda!

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Pe niste vechituri ce altii le aruncă tu vrei 1200 lei? Pe cine vrei sa păcălesti jmechere. hotule.

| Costy_Regele_1991 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Hoț? Mă cunoşti tu pe mine îndeajuns de bine incât sa mă numeşti hoț? Tabletele alea două sunt cumparare dintr-un târg sau ceva de genul, dar in altă țara, in niciun caz nu le-am furat. Tata a plătit mai puțin pe ele deoarece erau blocate in iCloud dar ma indoiesc că ştii despre ce vorbesc.Nu le am cu dispozitivele Apple dar auzit ca se pot vinde pe piese sau ceva.Eu nu am ce sa fac cu ele de aceea am intrebat, dacă nu mă ajuți atunci dispari ca nu mă intereseaza părerea celor ca tine. Eşti degeaba aici

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Costy_Regele_1991):

Nu am zis ca le ai furat, dar am zis referitor la faptul ca nu functioneaza si poti păcăli clientii, de aceea am zis, dar i mi cer scuze daca te am jignit. Seara bună.

| alexyy96 a răspuns:

Cel mai simplu răspuns. daca sunt blocate în iCloud. poți să le arunci. daca e arsa placa de baza la fel... Displayul spart rezultă.O reparație de cat costa un iPad funcțional. deci nimeni nu va cumpăra. husele sunt la vreo 30-50 lei depinde de care. iar încărcătorul. 20 lei.