| unromantraditional a întrebat:

Tocmai am inceput sa cant muzica rap si am auzit ca cel mai bun program e Cool Edit Pro 2.1 dar problema e ca nu stiu cum sa inregistrez si vocea mea si instrumentalul in acelasi timp.Adica sa cante instrumentalul iar eu sa cant peste el, cum e in AudaCity.Cine ma poate ajuta?happy

Răspuns Câştigător
| Anca2999 a răspuns:

E simplu, in primul trak trage de pe desktop negativul ( sau daca nu-l ai facut, poti sa-l inregistrezi), iar apoi pe trak 2 apasa pe R de la recorder si cand esti gata sa inregistrezi apesi pe bulina aceea rosie si incepe sa inregistreze singur. Neaparat ca sa poti inregistra direct pe negativ trebuie sa ai niste casti conectate la pc/laptop unde sa se aude negativul si tu sa canti la microfon. Sper ca ti-a fost de folos

1 răspuns:
| DeKoniec a răspuns:

Mai sus, ti-a fost explicata problema, acum eu te sfatuiesc sa nu mai folosesti Cool Edit... ci Fl Studio 10, a aparut si FL studio 11 dar Amazon nu il transporta in Romania. FL este cel mai folosit program de produs muzica din randul artistilor. David Guetta, Will.i.am, Redfoo, Skrillex, Kid Cudi... si multi altii il folosesc. Merge sa inregistrezi voce in elwinking Bafta!