| GeorgeC a întrebat:

Tocmai ce am achizitionat un laptop Acer Aspire E1-571G.
Cand l-am aprins pentru prima data mi-a aparut niste scrisuri si atat... E normal? Ce trebuie sa fac?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Probabil ca nu are sistem de operare sau are ceva UNIX sa FreeDos. De unde l-ai luat? Cel de la eMag are un sistem de operare din familia UNIX: Linux.

| GeorgeC explică (pentru Salontanul):

Este luat de la Altex... big grin

| Salontanul a răspuns (pentru GeorgeC):

Si la Altex sunt doua sisteme unul cu i3 si altul cu i7. Amandoua au Linux. Asa ca spor la treaba!

5 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

George desi Romania e in UE pare ca nu beneficiaza cumparatorul. in toate tarile civilizate, un pc sau un laptop se vinde cu sistem operativ original Microsoft. in tara romaneasca ti-l vinde fara nimic sau cu un sistem de operare free. deci asa cum au scris altii inaintea mea... instaleaza un sistem operativ cu care esti obisnuit.
bafta. iti recomand w7 sau w8 versiuni nemodificate. dupa aceea in caz ca ai probleme imi spui.

| shannygelu a răspuns:

Pune system de operare recomand windows seven

| bogboy101 a răspuns:

Pai nu ai w instalat.baga si tu w sau linux sau ubuntu ce vrei. funda?