| SEGAkB a întrebat:

tocmai ce mi-am reinstalat windows 7 ultimate ca luasem un virus urat `` svchost.com `` reinstalez windowsul pentru prima data si mna. m-am uitat la tutoriale etc. bun fac partitiile etc etc. n-am probleme. cand mi se deschide pc`ul adica desktop`ul observ ceva ciudat ca n-am net. dau sa vad nu stiu ce nu stiu ce. si vad ca la placa video imi da alta placa laughing dupa am observat ca n-am drivere etc. nu ma lasa nici sa dau update la drivere. ma puteti ajuta si pe mine?

Răspuns Câştigător
8 răspunsuri:
| halogen001 a răspuns:

Daca e laptop, se foloseste DVD-ul laptopului, daca e desktop se foloseste DVD-ul placii de baza sau DVD-ul calculatorului si se in staleaza driverele pentru placa de retea. Daca acest DVD nu exista sau nu corespunde cu windows-ul instalat, se cauta de pe alt calculator care are net sau de pe un telefon mobil pe pagina producatorului laptopului sau placii de baza driverele, in special cel pentru retea, se descarca si se instaleaza. Se pot transporta cu un stick, card de memorie, CD, DVD sau telefon mobil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orice windows are driver de internet. Nu ai conectat tu internetul. Windwosul 7 mai ales vine cu driver de internet tomai ca sa poti intra pe internet explorer. Buba nu e ceea ce spui, ci nu e conectat corect la internet.
Daca reusesti sa te conectezi la internet, descarci druver booster 2 si scanezi cu el. In dreptul fiecarui driver lipsa sau vechi dai pe update si ti-l descarca automat.

| TechHelper a răspuns:

Salut. SEGAkB

Dacă îți spune că nu sunt drivere și nu poți să actualizezi driverele, Încearcă alt driver la placa video ( AMD, NVIDIA GeForce ), Iar la net este posibil ca Wi-Fi/Router să fie abandonate

O zi bună!
TechHelper

| SEGAkB explică (pentru TechHelper):

Deci nu pot face nimic. nici un update la nimic.

| JonSnow a răspuns:

Pai nu prea am inteles din putina mea experienta in asa ceva cred ca tu nu ai driverul de la placa de retea instalat si nu poti folosi internetul pana ce nu il instalezi. Vezi ce driver ai si du-te cu un stick la cineva si descarca-l.

| SEGAkB explică (pentru JonSnow):

Vai, si unde dau dau. sa vad ce driver am.

| Radu2525 a răspuns:

Ai nevoie de driver pentru internet! Daca ai un stick si un prieten care te poate ajuta sa iti downloadeze driver pentru internet preferabil de la realtek ar fi perfect, dar daca nu ai un cd cu drivere pentru restul dupa ce ai rezolvat problema cu netul foloseste un program de dowloadat, instalat si actualizat driverele, eu folosesc slim driver pentru actualizat Sper ca ti-am fost de ajutor, astept funda happy