| anonim_4396 a întrebat:

A mai cumparat cineva un iPod 4G 32 GB? Eu as fii interesat sa cumpar si as avea niste intrebari pentru cei care au:
1) Aplicatiile le pot pune direct pe iPod fara iTunes sau pot doar cu iTunes? Si sa imi fac cont cu Apple ID si alea e obligatoriu ca sa pot pune aplicatii pe iPod?
2) Pot privi videoclipuri pe Youtube? Ca am vazut ca nu suporta fiserele.avi si majoritatea de pe youtube cam asa sunt?
3) Aplicatiile care merg pe android ( marea majoritate ) vor merge si pe iPod?
4) Cand pornesc iPodul trebuie conectat la iTunes prin PC ca sa porneasca?
Va multumesc! Daca mai aveti niste pareri contra despre iPod va rog frumos sa vi le spuneti ( da stiu ca trebuie sa ii pun folie protectoare si husa de silicon ) Eu stau mai mult pe internet ma joc ascult muzica nu prea vorbesc la telefon de aceea m-am hotrat sa imi iau un iPod. big grinbig grin

5 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Aplicațiile și muzica se pot pune doar prin iTunes.
Absolut nici o aplicație de pe android nu merge pe iPod, iPhone sau iPad.
Clipuri poți privi direct de pe youtube dacă ai iPod-ul conectat la internet.
Și de pornit, îl pornești unde vrei, când vrei, fără iTunes.

| RawGrey a răspuns (pentru 0rlando):

Si trebuie sa imi fac cont dinacela cu Apple ID neaparat ca sa pot lua aplicatii? Ca imi cere sa ma loghez. se poate sa dau skip peste logare sau ceva?

| 0rlando a răspuns (pentru RawGrey):

Ai nevoie neapărat de Apple ID. Contul pe iTunes se face destul de ușor, dar ai nevoie ca iPod-ul să fie conectat la internet pentru a putea descărca și instala aplicații.

| RawGrey a răspuns (pentru 0rlando):

Trebuie neaparat iPodul si Pc-ul conectate la internet pentru a instala? Eu le instalez de pe PC nu prea le instalez la scoala sau din astea.

| RawGrey a răspuns:

Raspundeti va rog am nevoie urgenta...