| Stralis a întrebat:

Acum 2 zile mi-am cumparat un laptop : Lenovo G500. Am facut totul bine, am instalat Windows 7 Ultimate ( pentru ca acesta imi place cel mai mult fata de Vista, 8 sau XP), aveam deja sunet si driver-ul video, dar problema esti ca : nu am putut baga windows 8 ( nici nu am vrut ), iar driver-ele de pe CD-ul laptop-ului sunt de Windows 8 sau 8.1, problema este ca nu ma pot conecta la internet cu el. Am instalat o gramada pe driver-e, si la fel. Nici macar nu imi gaseste Wi-Fi-u. Daca stiti cum pot rezolva aceasta problema va-s fi recunoscator.
Funda

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Te rezolva Lenovo! Te duci la ei pe site si iei driverele! Ce o fi asa complicat?

| RaduTN a răspuns:

Pai, de pe site-ul producatorului trebuie sa-ti descarci driverele.

Link: http://support.lenovo.com/......0-notebook

Alegi OS-ul si Componenta si descarci driver-ul.

Bft :-h

| floryn1993 a răspuns:

Http://support.lenovo.com/......0-notebook

si mai jos gasesti : Atheros LAN Driver for Windows 7 (32-bit, 64-bit) - Lenovo G400, G500 ( descarci, il pui pe un stick, si apoi il introduci in laptop, instalez si va porni Wi-Fi, daca in momentul instalari driverului, nu este conectat laptop, la un cablu de retea.