| grindina a întrebat:

Acum 6 luni mi-am luat un glorious model o de pe olx, la momentul acela nu aveam bani sa iau unul nou. L-am luat de la un tip, a zis ca are garanție si tot, doar ca e pe firma si nu mi-o poate da. Acum a inceput sa scârțâie un buton si e cam deranjant. Garanția o are pe contul eMAG dar nu mai stie emailul, aveti idee cum se poate recupera asa? Mulțumesc și imi pare rau in caz ca nu este categorie potrivită.

7 răspunsuri:
| nicu991 a răspuns:

Il desfaci, intre buton si plasticul carcasei care apasa pe buton pui o bucata de scoci sau orice altceva si ai rezolvat problema.

| RazvanLegendaVie a răspuns:

Dacă nu mă greșesc, pe site-ul celor de la eMag este când încerci să te loghezi este un text de genu "Mi-am uitat parola" sau ceva asemănător, apeși acolo și îți oferă ei pe Gmail, dacă a uitat parola de la Gmail, este și acolo un text cu textul asemănător și apeși acolo și în 1-3 minute îți trimit ei un cod pe numărul de telefon.

| grindina explică (pentru RazvanLegendaVie):

Ideea este ca și-a uitat emailul.

| Algo098 a răspuns (pentru grindina):

De la inceput a spus ca nu poate da garantie motivand ca e pe firma, apoi a cautat un alt motiv: emailul.

| grindina explică (pentru Algo098):

Deci practic mi-am luat mare teapa?

| grindina explică (pentru Algo098):

Gen mi-a zis ca daca e nevoie de ceva il duce

| Algo098 a răspuns (pentru grindina):

A zis ca il duce in garantie, doar ca sa il poata vinde, iar acum se vede ca nu are de gand sa il duca in garantie.