| PeeJayPee a întrebat:

Buna, sper ca nu te deranjez.
Am o foarte mare problema cu Facebookul.
Am pus o parola pe Facebook și am uitat-o, când dau la recuperare parola imi trimite un cod pe un email. Însă acel email nu l-am accesat de 7 ani. Am sunat la Yahoo și nu îmi mai poate recupera emailul.
Aveti idee cum mi-aș putea recupera contul de Facebook? Nu mi-am pus nici un nr de telefon sau altceva, ce ma fac?

1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

Faci alt cont, daca nu ai variante de recuperare.
Exista, la un moment dat, optiunea de a numi 5 persoane de incredere din lista de prieteni, care sa confirme ca pagina de Facebook iti apartine si sa-ti recuperezi astfel contul, dar nu stiu in ce masura mai e valabil acest lucru.