| m3looo a întrebat:

Acum aproximativ 8 luni am cumparat casti Logitech G430 (In valoare de 360lei).Ieri..era firul de la casti cam incolacit. avea noduri care se puteau dezlega..Eu trageam cate putin de el si se dezlegau incet nodurile.Cred ca am facut ceva..deoarece urmatoarea zi cand mi le-am pus se auzea un bazait pe fundal iar cand miscam firul se intensifica cate putin si tot asa.Acum se aude incet insa microfonul nu merge. Ce pot sa fac? Dau funda! URGENT

Răspuns Câştigător
| Bucuresti_Rutare_1994 a răspuns:

Castile nu prea merg reparate. probabil firul s-a indoit in asa fel incat nu mai face legatura cu microfonul. La 360 lei sigur ai garantie deci preferabil ar fi sa te duci sa ti le schimbe. Chiar nu ai ce sa faci acum.

2 răspunsuri:
| LostInPark a răspuns:

Garantia nu acopera defectele survenite in urma utilizarii necorespunzatoare.Nu trebuia sa tragi de fire.
Mergi la service sau poti sa incerci sa le returnezi mintind ca defectul a aparut instantaneu fara ca tu sa ai vreo legatura.Important e sa nu fie ceva vizibil.

| HuShEr a răspuns:

Alea sunt niste rahaturi de casti si cam toata lumea are problema cu firul, garantia nu o sa iti acopere nimic aia nu sunt prosti sa nu isi dea seama