| cosmincoco a întrebat:

acum o luna mi-am loat o tableta Myria m707 de la Altex noua cu garantie 1 an si deja miso stricat microfonu la ia... o pot inlocui cu alta tableta sau sa-mi dea alta de aceeasi marca?

2 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Se repara, daca nu se poate repara ti se va inlocuii. Dar daca ai garantie la ea, ti-o vor repara.

| petre059 a răspuns:

Depinde ce scrie in contractul de garantie, ti-o inlocuieste, o repara, nu e cum vrei tu.Citeste atent actul de garantie sa nu te pacaleasca.