| anonimul1996 a întrebat:

Ajutati-ma va rog. Mi-am schimbat mai multe componente in calculator si trebuie sa imi instalez driverele manual. Toate se instaleaza dar sunetul nu imi merge. Am vorbit cu acel domn de la firma si i-am urmat pasii si tot nu merge sunetul. Dati-mi idei va rog. Scuzati categoria

6 răspunsuri:
| itsoft a răspuns:

Cautame pe itsoft_2011

| MasterYoda a răspuns:

Vezi alt driver, de pe net. daca sunetul e integrat, cauti driverul dupa placa de baza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca la Tehnologie nu la Dragoste si sex.

| DjYeti a răspuns:

Da-mi modelul placii de sunet, sau daca este integrata(OnBoard) modelul placii de baza

| anonimul1996 explică (pentru DjYeti):

Modelul placii de sunet este Intel 82801EB ICH5 - AC'97 Audio Controller [A-2/A-3] PCI

| DjYeti a răspuns (pentru anonimul1996):

Teoretic, trebuia sa se instaleze automat. ce windows folosesti? daca e win 7 probabil ca placa de sunet fiind mai veche(nu cunosc modelul) sa nu aiba drivere compatibile..la un Lenovo ThinkCentre A55 am patit asa..momentat folososec un CrystalSound Fusion CS4281 cu drivere DOAR pentru windows xp. dar se aude foarte clarhappy