| narciosromantiber a întrebat:

Am 2 intrebari pentru voi.
1.Pot pune procesorul asta :http://ark.intel.com/......33-MHz-FSB pe placa asta de baza http://www.asus.com/Motherboards/P5QL_SE/?

2.E vreo problema daca am luat procesorul in mana si am atins tot ce se putea de pe el? ...adica..nu am rupt nimic dar am pus mana pe TOT =))

Multumesc anticipat! :)

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Depinde de ce socket e acel celeron D insa nu e reocmandat(a fost fabricat pe 2 skt-uri, unu incompatibil, si altul compaitibil, desi nu apare la lista de procesoare suportate: http://www.asus.com/Motherboards/P5QL_SE/HelpDesk_CPU/ ).
2. Da, e o problema. De ce ai facut asta? Conectorii aia trebuia sa ii lasi asa, sa fie perfect curati, nu de transpiratie, grasime sau ce mai ai pe maini(chiar daca zici ca a fost curat, nu e). Plus ca racirea o sa "sufere" pentru ca si pe partea metalica unde se facea contactul cu pasta, trebuia sa fie perfect curata.

| narciosromantiber explică (pentru sltlp):

Pai nu stiam.l-am scos dintr-un pc mai vechi si nu aveam unde sa il pun...Il sterg eu cu un servetel umed laughing

| narciosromantiber explică (pentru narciosromantiber):

Aa,da.fara gluma..adica nu mai poate fi folosit...il pot sterge cu ceva?

| sltlp a răspuns (pentru narciosromantiber):

FARA servetele umede. Vezi daca ai alcool etilic sau un alt alcool(in ultima faza daca nu ai, incerci cu spirt) si betisoare de urechi/vata. Si dupa ce termini de curatat, lasi sa se usuce bine, si te asiguri ca nu ramane vata sau altceva pe el. Cand l-ai scos din pc-ul vechi, gaseai tu o punga cat de mica sa fie perfect curata, sau si mai bine, il impachetai in o coala alba a4 curata.

| narciosromantiber explică (pentru sltlp):

Multumesc mult a2a intrebare la care ma ajutiwinking