| BoWoWw a întrebat:

am achiziționat azi un tv Philips si nu gaseste canalele ce pot face?

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

La intrarea de antena trebuie sa bagi mufa de la antena TV sau de la cablul care vine cu programele de la furnizor.
Pentru transmisiile analogice trebuie sa alegi cautare analogica.
Pentru transmisiile digitale, trebuie cautat pe canale digitale. poate trebuie asistenta din partea furnizorului TV pentru alegerea codificarii potrivite.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut! Ce televizor este? Cu tub sau lcd plasmă sau led? Si cand bagati antena ce va arata pe ecranul televizorului? In magazin nu v au facut proba?

| xerxes1 a răspuns:

Le gaseste, dar nu l-ai pus sa caute unde trebuie.
Astea noi au multe setari.Din meniul av selectezi canale analogice si dai cautare.

| JackR a răspuns:

Sau, pur si simplu, daca ai semnal TV dintr-un decodor, nu ai ce canale sa cauti in TV, doar alege intrarea potrivita (HDMI, SCART sau AV-IN) in care ai introdus mufa (mufele) de la decodor!

| Cash a răspuns:

E stricat

| RadeanuAK47 a răspuns:

1.Verificati daca cablul de televiziune este bagat bine in TV
2.Pe orice telecomanda trebuie sa fie un buton cu meniu apasati si cautati pe acolo,, cauta canale sau search channels'' trebuie sa mearga