| Grindei_Eduard_2000 a întrebat:

De ce Tv ul nu-mi gaseste canalele? Abia l-am cumparat astazi si nu gaseste canalele, pe internet il pot folosi. Am dat la căutate automată prin cablu si nimic.

2 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Cablul este bine conectat? Pare sa aiba defectiuni?
Inainte de a-l conecta la televizorul nou, precedentul putea gasi si implicit reda continutul oferit de canale?
Pentru a avea acces la canale, folosesti un cablu coaxial sau HDMI (daca ai un decodor)?
Mufa cablului coaxial/HDMI pare a fi in regula?
Esti sigur ca televizorul a cautat ceea ce trebuie? Daca ai cablu coaxial, cauti canale analogice(din cate stiu).

| Grindei_Eduard_2000 explică (pentru LPCTSTR):

Era prin analog mersiiii