| alinox123 a întrebat:

Am achizitionat un Allview City+ de la cei de la RDS, si am vrut sa vad daca este ceva un update pentru ea. Cautand am gasit pe site-ul lor un update la Versiunea Firmware City+ 07.11. 2013. Pana aici totul bun urmaresc toti pasii tinand butoanele apasate, usb introdus tot bun, la un moment dat pe la 70 si % mi-a dat Fail/Disconnect. Si specifica in josul pagini urmatoarele "ATENTIE! In cazul in care in timpul procesului de actualizare dintr-un motiv sau altul veti primi un mesaj de eroare, apasati butonul „Stop", deconectati tableta, dupa care tineti apasata tasta „Power" timp de 10 secunde. Apasati butonul „Start" din aplicatia „ImageBurnTool.exe" si reluati procedura" problema e ca nu mai pot face nimic. Ecranul ramane negru-albicios dar mai departe nu se intampla nimic. In log mai spune la sfarsit "failed because no connected device, current step is 18 ', si prima oara cand a dat eroare a fost aceeasi, acum cand am vrut sa reiau procesul la fel. Am scos microSD cardul dar tot degeaba. Care stie cum se poate rezolva asta va rog spuneti-mi cat se poate de repede pentru ca abia am luat-o si in timplul saptamanii sunt la servici si nu am cum sa ma ocup de asta si e chiar foarte utila pentru mine.

1 răspuns:
| ciorceanu a răspuns:

Salut,
Stie cineva ceva?
Si eu am aceeasi problema