| Boss_Danutz_1998 a întrebat:

Am bagat azi fibra optica(nu aveam) si am net-ul mai slab ca inainte, are 400kB/s si inainte aveam 1mB/s...tin sa mentionez ca cand nu aveam fibra aveam un fir negru gros, l-au taiat si au bagat alt fir in locul lu' ala. Este de la telekom tot +router si apare pe router VoIP este pe buton rosu! Este bine cum au procedat s-au am luat teapa?

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Fa reclamatie la ei. Nu ai cum sa rezolvi tu.

| Boss_Danutz_1998 explică (pentru Salontanul):

Au procedat bine?

| Salontanul a răspuns (pentru Boss_Danutz_1998):

Da. Netul rapid functioneaza numai pe fibra optica. Pe firul obisnuit n-ar fi mers. Dar cred ca nu au facut ceva corect.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu intelege m nimic din ce scrii tu acolo, sună la firma care ti a pus fibra optică si spune le lor, noi nu cunoaste m situatia, ei trebuie sa vină la tine, sa verifice si sa repare defectiunile, sau sa ti seteze routerul, ca poate ăla nu este configurat, sună i mîine la prima oră, sa faci sesizare la ei, nu te băga tu să umblii ca atunci cei de la firmă dau vina pe tine si te pun sa plătesti. Ce firmă de internet ai? Dar cablu merge? televizorul adică, antena

| CPAElites a răspuns:

Troll.